SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kia Stonic - nowość w segmencie crossoverów

Kia Stonic - nowość w segmencie crossoverów

07.06.2017, godz. 10:52
Kia Stonic
Kia Stonic foto: Kia

Segment crossoverów klasy B niebawem wzbogaci się o dwóch nowych przedstawicieli. Hyundai lada dzień oficjalnie zaprezentuje model o nazwie KONA, a Kia Motors wkrótce pokaże swoją wersję podwyższonego samochodu, którym będzie Kia Stonic.

Nazwa Stonic to kombinacja słów "Speedy" i "Tonic" (przyspieszony i toniczny) nawiązująca do pierwszej i ostatniej nuty na skali muzycznej. Jak możemy przeczytać w informacji prasowej na temat tego auta, koreański crossover ma tym kryptonimem wyrażać swoją pewność i zwinność.

Na pierwszych zaprezentowanych przez Kię rysunkach auta można zobaczyć przede wszystkim ciekawy design nadwozia, wyróżniający się ładnymi detalami. Grill z motywem tygrysiego nosa został znacznie bardziej zaostrzony w stosunku do obecnie oferowanych samochodów marki. Interesująco przedstawia się też kształt i układ motywu świetlnego tylnych lamp.

Zobacz również: Wiemy jak wygląda Hyundai Kona!

Kabina pasażerska Kii Sonic to układ prostych linii i gładkich powierzchni. W tunelu środkowym łatwo dostrzec panel sterowania układem wentylacji wnętrza podobny do tego z Kii Rio. Dotykowy ekran będzie zawierał elastyczny interfejs HMI (human-machine interface), spinający smartfon z innymi elementami funkcjonalnymi samochodu.

Kia Stonic trafi do sprzedaży w Polsce i na całym świecie w drugiej połowie 2017 roku. Na więcej szczegółów dotyczących auta musimy jeszcze poczekać.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: