SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kia Venga z fabryczną instalacją gazową w sprzedaży

Kia Venga z fabryczną instalacją gazową w sprzedaży

14.04.2014, godz. 09:11
Kia Venga
foto: Kia

Kia posiada bogatą ofertę nowych samochodów wyposażonych w dedykowaną instalacją gazową. W polskich salonach obok modeli Rio, Cee'd i Picanto zasilanych LPG, można znaleźć też rodzinną Vengę. Cena pojemnego miejskiego wozu, pozwalającego na oszczędniejszą jazdę, staruje od 54 540 złotych.

Zaletami fabrycznych instalacji LPG są przede wszystkim niższe wydatki na paliwo, a także atrakcyjne warunki gwarancyjne pozostające bez zmian. Przy zakupie pojazdu z montażem dedykowanej instalacji, gwarancja producenta obejmuje zamontowany system zasilania LPG i obowiązuje na terenie Polski.

Przeczytaj: Kia Ceed 1.6 GDI - TEST drugiej generacji koreańskiego hatchbacka od SuperAuto24.pl

Zestaw LPG można znaleźć w modelach Venga wyposażonych wyłącznie w silnik benzynowy 1.4 DOHC CVVT, dostarczający moc 90 KM. Dedykowana instalacja opiera się na podzespołach firmy BRC z systemem sekwencyjnego wtrysku gazu, ze zbiornikiem toroidalnym w miejscu koła zapasowego.

Dopłata do takiego zestawu LPG wynosi 4 550 złotych. To oznacza, że koszt samochodu w wersji wyposażenia M (cena startuje od 49 990 zł), po dołożeniu instalacji gazowej wyniesie 54 540 złotych.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: