SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Koenigsegg Agera One:1 szybszy od Bugatti Veyrona

Koenigsegg Agera One:1 szybszy od Bugatti Veyrona

28.02.2014, godz. 20:34
Koenigsegg Agera One:1
foto: Koenigsegg

Koenigsegg postanowił przedstawić nowe superauto. Już na najbliższym salonie genewskim będziemy mogli podziwiać model Agera One:1. Znając dotychczasowe pojazdy szwedzkiego producenta, możemy być pewni, że auto będzie dostarczać wielką dawkę emocji za kierownicą.

Manufaktura chwali się bardzo dopracowaną aerodynamiką i ogromną mocą pojazdu. Stosunek mocy do masy wynosi 1:1, i właśnie tu możemy upatrywać pochodzenia nazwy nowego superauta. Wyczynowa Agera generuje potężne 1360 KM i 1371 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Waga samochodu wraz z płynami i bakiem napełnionym do połowy wynosi 1360 kg. Auto zostało znakomicie wyważone, jego stosunek rozkładu masy między osie wynosi 44:56.

Zobacz: Rekord przyspieszenia 0-300 km/h POBITY w aucie Hennessey Venom GT - WIDEO

Jeśli wierzyć danym producenta, samochód przyspiesza do 400 km/h w czasie 20 sekund, a maksymalna prędkość to 440 km/h. Oznacza to, że wóz jest potężniejszy i szybszy od Bugatti Veyrona. Oprócz doskonałego przyspieszania, One:1 potrafi bardzo skutecznie hamować. Zapowiadana droga hamowania ze 100km/h do 0 km/h to tylko 28 m. Tak doskonały wynik jest możliwy do osiągnięcia dzięki wydajnym hamulcom ceramicznym z tarczami o średnicy 397 mm i 380 mm z tyłu. Za trakcję odpowiedzialne są opony wyczynowe Michelin Cup.

Limitowana odmiana One:1 powstanie w tylko sześciu egzemplarzach. Według nieoficjalnych informacji, wszystkie zostały już zamówione. Supersamochód zadebiutuje na motoryzacyjnych targach w Genewie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: