SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Koenigsegg One:1 będzie ustanawiał nowe rekordy

Koenigsegg One:1 będzie ustanawiał nowe rekordy

02.10.2013, godz. 15:39
Koenigsegg One:1 (wizualizacja)
foto: Koenigsegg

Koenigsegg ze swoim powstającym modelem One:1 ma zamiar ustanowić nowe rokordy przyspieszenia od 0 km/h do 200 km/h, 300 km/h i 400 km/h dla seryjnie produkowanych aut. Czy to się uda? Trudno orzec, jednak parametry techniczne pozwalają sądzić, iż jest to możliwe do zrealizowania.

Najważniejsze w tym aucie są parametry techniczne, do których odnosi się sama nazwa modelu - One:1 (jeden do jednego). Ma ona oznaczać proporcje pomiędzy mocą (1400 KM), a masą pojazdu (1400 kg). Co ciekawe, masa ma zawierać w sobie wagę pojazdu ze wszelkimi płynami oraz średnią wagę kierowcy. Takie wartości wagowe w tej klasie aut to poziom Pagani.

Przeczytaj też: Volvo Concept Coupe z szansą na produkcję - WIDEO

Również zakładane osiągi mogą robić olbrzymie wrażenie - mówi się o prędkości maksymalnej na poziomie 450 km/h. Dodatkowo nowy projekt ma pobić wszelkie rekordy dla aut seryjnych w czasie przyspieszenia 0-200, 0-300 i 0-400 km/h. Konstruktorzy chcą, by pojazd przekroczył barierę 400 km/h po 20 sekundach od startu zatrzymanego.

Do końca przyszłego roku ma powstać jeżdżący prototyp, zaś docelowo Szwedzi zbudują 6 sztuk Koenigsegga One:1. Wszystkie z zaplanowanych egzemplarzy już nalazły na siebie nabywców.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: