SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hipersportowy Koenigsegg Regera: najmocniejsze produkcyjne auto świata - WIDEO

Hipersportowy Koenigsegg Regera: najmocniejsze produkcyjne auto świata - WIDEO

03.03.2015, godz. 15:05
Koenigsegg Regera
Koenigsegg Regera foto: Koenigsegg

Szwedzka marka Koenigsegg wytwarzająca supersportowe samochody od końca lat 90-tych, dziś jest jednym z najważniejszych graczy wśród z producentów aut z najwyższej półki. Firma stworzyła teraz swój pierwszy hybrydowy produkt, który poraża mocą i osiągami - to Koenigsegg Regera.

Regera to bezwzględna czołówka wśród hipersportowych aut, których nie ma zbyt wiele. Zaawansowany napęd hybrydowy typu plug-in osiąga kolosalną moc. Podstawą jest benzynowe V8 o pojemności 5.0 litra z turbodoładowaniem. Do tego dochodzą trzy silniki elektryczne, z czego dwa zastosowano przy kołach tylnych, a trzeci przy wale korbowym. Silniki elektryczne generują około 700 KM co w zestawieniu z motorem spalinowym daje aż 1500 KM! Akumulator magazynujący energię jest 620-voltowy i mieści 9,27 kWh.

Zobacz też: Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse La Finale: ostatni egzemplarz z numerem 450

Auto w konstrukcji przeniesienia napędu na koła nie posiada tradycyjnej skrzyni, ani typowego automatu, a mechanizm o nazwie Koenigsegg Direct Drive. W sumie masa własna Regery wynosi 1420 kg. Koenigsegg podaje, że hiperwóz potrzebuje na przyspieszenie od 0 do 100 km/h czas 2,6 s. Na rozpędzenie się do 400 km/h potrzeba zaledwie 20 sekund. Na takie osiągi pozwala m.in. aktywna aerodynamika, z potężnym tylnym skrzydłem regulowanym elektronicznie.

Wiadomo już, że Koenigsegg Regera zostanie zbudowany liczbie 80 sztuk. Z danych wynika, że będzie to najmocniejsze oraz najszybsze auto produkcyjne świata.

WIDEO - tak wygląda Koenigsegg Regera

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: