SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kolejny dobry rok dla Porsche

Kolejny dobry rok dla Porsche

12.08.2013, godz. 17:00
Porsche 911 Turbo
foto:

Pomimo wszechobecnego kryzysu gospodarczego popyt na luksusowe auta wciąż rośnie. Przekonać się o tym mogło również Porsche, które w lipcu 2013 roku sprzedało 13 700 nowych aut. Wynik ten stanowi wzrost o 11% w stosunku do identycznego okresu z ubiegłego roku.

W okresie styczeń-lipiec 2013 roku na samochody Porsche zdecydowało się około 95 tys. klientów, co sprawia że wynik jest o 17% lepszy od tego, jaki udało się zanotować w podobnym przedziale czasowym w roku 2012. W samym tylko lipcu w nowe ręce trafiło 13 700 pojazdów, z czego 2 285 z nich to odmiany bez dachu - Boxster oraz 911 Carrera Cabrio. Najpopularniejszym lipcowym Porsche został model Cayenne, który znalazł 7 086 nabywców.

>>> Mercedes notuje rekordy sprzedaży <<<

"Dzięki wynikom, jakie osiągnęliśmy w pierwszym półroczu, mamy doskonały start w drugą połowę roku. Co więcej, zamierzamy kontynuować ofensywę naszych produktów. Klienci i fani Porsche na pewno będą zadowoleni z premier, jakie dla nich przygotowaliśmy na koniec tego roku" - stwierdził członek zarządu niemieckiej firmy, Bernhard Maier.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: