SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kosmiczny studyjny crossover - Kia Niro Concept - ZDJĘCIA

Kosmiczny studyjny crossover - Kia Niro Concept - ZDJĘCIA

30.08.2013, godz. 09:55
Kia Niro Concept
foto: Kia

Moda na małe, miejskie crossovery wciąż rośnie, dlatego Koreańczycy postanowili stworzyć własny produkt tego segmentu. Na Salonie Samochodowym we Frankfurcie Kia pochwali się studyjnym modelem Niro.

Zbliżające się wrześniowe tarki we Frankfurcie będą obfitowały w wiele przeróżnych i nowoczesnych modeli. Kia również pokaże auto, które ma być kolejnym narzędziem do walki z konkurentami o kawałek rynkowego tortu. Projekt o futurystycznych kształtach z unoszonymi do góry drzwiami, został zbudowany na bazie samochodu klasy B. Crossover w zamyśle ma rywalizować z kontrowersyjnie wyglądającym Nissanem Juke.

>>> Kia cee'd GT / pro_cee'd GT: kuszące azjatki - ZDJĘCIA <<<

Styliści pracujący nad Niro, starali się zachować specyficzne dla Kii szczegóły nadwozia takie jak np. charakterystyczny grill "tygrysi nos", czy kwadratowe światła do jazdy dziennej, wykonane w technologii LED. Ponadto całe nadwozie jest muskularne i nowoczesne, przez co sprawia bardzo dobre wrażenie. Wnętrze natomiast zostało utrzymane w minimalistycznym stylu. Jeżeli projekt z czasem przerodzi się w wersję produkcyjną, dwa fotele wykonane z jednego elementu z pewnością zostanie zastąpione tradycyjnymi siedzeniami. Na unoszonych w górę drzwi również nie co liczyć.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: