SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kompleksowy tuning: Mansory Lamborghini Carbonado Apertos

Kompleksowy tuning: Mansory Lamborghini Carbonado Apertos

03.12.2015, godz. 11:43
Mansory Lamborghini Carbonado Apertos
Mansory Lamborghini Carbonado Apertos foto: Mansory

Szwajcarska firma tuningowa Mansory już parę razy podejmowała wyzwanie przerabiania takiego supersamochodu jak Lamborghini Aventador. Do tej pory nie zdecydowała się jednak nigdy na tak kompleksową modernizację, jaką wykonała tym razem.

Mansory przechwytując kolejne "Lambo", zafundowało autu pokaźną dawkę przeróbek zarówno stylistycznych, jak i mechanicznych. Projekt nie na darmo został obdarzony nazwą Carbonado Apertos, bowiem Aventador Roadster został obdarty z paneli karoserii, które wymieniono na takie wykonane z włókna węglowego. Fragmenty, których nie dało się wymienić, zostały stosownie oklejone, tak by całość nabrała jednolity wygląd.

Zobacz: Mansory Bentley Continental GTC z mocą prawie 1000 KM

Karbonowe wstawki trafiły także do wnętrza, gdzie Mansory nie odpuściło sobie kompleksowej ingerencji w design. Wszelkie poszycia otrzymały nowe wykończenie, bazujące na czarnej i żółtej skórze.

Technicy z Mansory nie byliby sobą, gdyby pozostawili jednostkę napędową w spokoju. Osiągi po wykonanym tuningu są porażające! Silnik V12 o pojemności 6.5 litra zamiast standardowych 700 KM, teraz dzięki dwóm turbosprężarkom rozwija aż 1250 KM, co pozwala rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 2,6 s. Prędkość maksymalna to 380 km/h.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: