SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Koncepcyjny Lexus LF-FC: agresywne 4-drzwiowe coupe

Koncepcyjny Lexus LF-FC: agresywne 4-drzwiowe coupe

28.10.2015, godz. 12:12
Koncepcyjny Lexus LF-FC
Koncepcyjny Lexus LF-FC foto: Lexus

Jest zasilany ogniwami paliwowymi o dużej mocy, dysponuje napędem na cztery koła, a jego forma odnosi się do 4-drzwiowego coupe o bardzo dynamicznej linii. Oto zaskakujący Lexus LF-FC, ale niestety to tylko koncept.

Patrząc na Lexusa LF-FC łatwo doszukać się wielu nowości. Świeża stylizacja oparta na ostrych liniach, zawiera m.in. powiększoną osłonę chłodnicy z nowym projektem siatki, jeszcze bardziej zachodzące na błotniki lampy czy wielkie 21-calowe felgi aluminiowe wzmocnione włóknem węglowym.

Przestronne wnętrze zostało zaprojektowane tak, by kierowca i pasażerowie znaleźli się w wygodnym, a zarazem futurystycznym otoczeniu. Projekt kabiny wyraźnie oddziela część górną i dolną, a także daje wielki komfort pasażerom tylnego przedziału. Siedzenia są rozkładane nawet do pozycji leżącej. Wysokiej jakości skóra anilinowa na siedzeniach, drzwiach i desce rozdzielczej mówią o najwyższym poziomie luksusu.

Zobacz: TEST Lexus NX200t Prestige AWD: nowy członek rodziny

Systemy obsługi sterowane są za pomocą prostych gestów, bez konieczności dotykania panelu sterowania lub kontroli. Mały holograficzny obraz na konsoli centralnej wskazuje, jak system interpretuje gesty i steruje systemem audio i wentylacją.

Lexus LF-FC jest zasilany ogniwami paliwowymi o dużej mocy. Poza napędem na tył, dodatkowe silniki napędzają koła z przodu, dzięki czemu LF-FC dysponuje układem AWD. Ten innowacyjny układ napędowy pozwala na precyzyjną kontrolę dystrybucji momentu obrotowego pomiędzy koła przednie i tylne, zapewniając wyjątkową dynamikę i doskonałą stabilność na drodze. Strategiczne rozmieszczenie stosu ogniw paliwowych z tyłu pojazdu, kontroli mocy z przodu i skonfigurowanego zbiornika paliwa wodorowego, daje optymalny rozdział masy własnej, co zapewnia sportowe doznania z prowadzenia koncepcyjnego 4-drzwiowego coupe.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: