SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Koniec dominacji Forda Focusa! Toyota Corolla znowu najlepsza

Koniec dominacji Forda Focusa! Toyota Corolla znowu najlepsza

16.04.2014, godz. 17:33
Toyota Corolla kontra Ford Focus
foto: fotomontaż SuperAuto24.pl

Japończycy wreszcie mają powody do radości. Flagowy produkt marki Toyota, wraca na szczyć najlepiej sprzedających się samochodów na świecie. Ile w 2013 roku sprzedano egzemplarzy Corolli?

Ta informacja z pewnością nie spodoba się Fordowi. Amerykański Focus nie jest już najczęściej kupowanym autem na naszym globie. Według firmy, w 2013 roku sprzedano dokładnie 1 097 618 wszystkich wersji kompaktu, a teraz okazuje się, że w całym 2013 roku zostało zarejestrowanych dokładnie 1 098 524 egzemplarzy Toyoty Corolli. Takie dane podał amerykański instytut Polk IHS Automotive.

Przeczytaj też: Najtańsze nowe hatchbacki klasy C w Polsce - TOP 10

Z szybkiej kalkulacji wynika, że Ford był gorszy tylko o zaledwie 6 906 sztuk. Nie zmienia to jednak faktu, że najlepiej sprzedającym się globalnie samochodem w 2013 roku była właśnie Corolla. Do tego sukcesu przyczyniło się wprowadzenie do sprzedaży całkiem nowej generacji japońskiego wozu. Pozwoliło to firmie zwiększyć sprzedaż modelu o 5% w stosunku do poprzedniego roku. Toyota Corolla jest oferowana na ponad 150 rynkach.

Ford w bieżącym 2014 roku ma chrapkę na osiągnięcie wyniku 1.1 mln egzemplarzy. Ma w tym pomóc nowy Focus po znacznej modernizacji. Czas pokaże, czy faktycznie przebije Corollę.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: