SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Koniec produkcji Land Rovera Defendera w 2015 roku

Koniec produkcji Land Rovera Defendera w 2015 roku

16.10.2013, godz. 12:30
Land Rover Defender
foto: Land Rover

Land Rover Defender to jeżdżąca legenda. To auto jest synonimem jazdy terenowej, ekstremalnych warunków, wytrwałości i prostoty. Fani na całym świecie uwielbiają go za jego charakter, zdolności i niezmienny kształt, jednak już niedługo brytyjski pojazd przestanie być produkowany.

Wcześniejsze informacje donosiły, że terenowe auto będzie dostępne w gamie marki do 2017 roku, jednak najnowsze wieści podają już datę o dwa lata wcześniejszą. Oficjalnym powodem zakończenia produkcji są przepisy dotyczące budowy pojazdów, jednak w komunikacie nie sprecyzowano o jakie zapisy chodzi. Oczywiście nie można zapomnieć o wiekowej konstrukcji Defendera, którego początki sięgają jeszcze lat 40-tych ubiegłego wieku, oraz o wąskim gronie odbiorców modelu.

Zobacz także: Land Rover odświeżył model Discovery - ZDJĘCIA

Brytyjscy inżynierowie aktualnie pracują nad następcą modelu, jednak już teraz wiadomo, że będzie on o wiele mniej bezkompromisowy niż obecna generacja. Niestety jest to wymuszone przez fakt, iż coraz mniej klientów decyduje się na Defendera, także przez jego prostotę. Również stosunkowo wysoka cena odstrasza nabywców, a tych od początku roku było zaledwie 561.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: