SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Koniec produkcji Subaru Tribeca w 2014 roku

Koniec produkcji Subaru Tribeca w 2014 roku

22.10.2013, godz. 17:30
Subaru Tribeca
foto: Subaru

Subaru Tribeca nie jest zbytnio znanym samochodem w Polsce. To dlatego, że model ten nie był oferowany na naszym rynku, a na świecie nie odniósł większego sukcesu. Teraz japoński producent postanowił zakończyć produkcję tego crossovera, jednak w planach ma już jego następcę.

Tribeca reprezentująca segment pojazdów typu crossover/SUV trafiła na rynek 2005 roku, jako większy brat modelu Forester. Samochód cechuje się obszernym, siedmioosobowym wnętrzem, jednak stylistyka nadwozia budzi kontrowersje. W roku 2007 styliści przeprowadzili faclifting japończyka, co poskutkowało uatrakcyjnieniem wizerunku. Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, iż model ten nie był oferowany w Japonii, zaś jego produkcja odbywa się w Lafayette (USA). Do tej pory mury fabryki opuściło ponad 78 000 egzemplarzy tego modelu.

Zobacz też: Subaru BRZ S: wizualny pakiet STI dostępny dla każdego

Pod maską crossovera Subaru pracuje wolnossący silnik w układzie bokser, o pojemności 3-litrów, który generuje 250 KM. Jednostka współpracuje z pięciobiegową przekładnią automatyczną, a napęd trafia na wszystkie koła.

Pewne jest, że produkcja tego japońskiego crossovera zakończy się już w lutym 2014 roku. Producent na to konto przygotowuje aktualnie następcę, jednak nieznane są jeszcze szczegółowe informacje.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: