SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Koniec produkcji Toyoty Prius! Następca już w drodze

Koniec produkcji Toyoty Prius! Następca już w drodze

02.05.2015, godz. 15:00
Toyota Prius
Toyota Prius foto: toyota

W 2016 ma nastąpić wielka wymiana pokoleniowa. Toyota chce zakończyć produkcję obecnie tworzonego Priusa i wprowadzić nową generację. Czy następca hitowej hybrydy podbije światowe rynki?

Obecnie sprzedawane auto jest trzecią generacją hitowej hybrydy. Światowy debiut był w 2009 roku podczas Salonu Samochodowego w Detroit. W 2011 roku zaaplikowany został facelifting. Po ponad 6 latach obecności na rynku i milionów zadowolonych klientów przyszedł czas na coś nowego. Obecna Toyota Prius napędzana jest dwoma silnikami: benzynowym o pojemności 1.8 l i mocy 98 KM i 105 Nm oraz silnikiem elektrycznym o mocy 80 KM i 153 Nm. Całość daje 136 KM.

Wejdź też: Toyota Prius+ lifting 2015: hybrydowy van po zmianach

Oprócz tradycyjnej Toyoty Prius oferowana jest również bardziej rodzinny model Prius Plus. Ten ostatni jednak w niedawnym czasie przechodził facelifting i prawdopodobnie trochę czasu minie zanim pojawi się nowa generacja. O czwartej generacji Priusa wiemy tylko tyle, że ma być bardziej wydajna i przyjazna dla środowiska. Na dokładniejsze informacje musimy jeszcze poczekać.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: