SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kto by pomyślał! W Polsce monstrualny Mercedes G63 AMG 6x6 sprzedaje się najlepiej w Europie!

Kto by pomyślał! W Polsce monstrualny Mercedes G63 AMG 6x6 sprzedaje się najlepiej w Europie!

12.08.2014, godz. 16:09
Mercedes-Benz G63 AMG 6x6
foto: Mercedes-Benz

Mogłoby się wydawać, że potężny sześciokołowy Mercedes Klasy G, który kosztuje niewiarygodne 2,2 mln złotych, to auto wyłącznie dla szejków. Mimo zaporowej ceny, samochód cieszy się zainteresowaniem również na Starym Kontynencie. Co ciekawe, Polska jest największym rynkiem sprzedaży G63 AMG 6x6 w całej Europie!

Olbrzymi terenowy Mercedes łączy w sobie niezwykłe możliwości jazdy w najtrudniejszym terenie (46 cm prześwitu i głębokość brodzenia 1 m), z najwyższym komfortem i luksusem wewnątrz kabiny. Polskie przedstawicielstwo Mercedesa sprzedało aż 7 egzemplarzy tego monstrualnego pojazdu, co jest najlepszym wynikiem w całej Europie.

Przeczytaj też: Radykalnie nowoczesny następca: nowy Mercedes G już w 2017 roku - FOTO

Kultowa już czterokołowa Klas G również cieszy się dużym zainteresowaniem na naszym rynku. W pierwszym półroczu 2014 roku sprzedaż klasycznej terenówki Mercedesa podwoiła się w porównaniu do wyniku z zeszłego roku. Nabywców od stycznia znalazło 39 egzemplarzy. Połowę z nich stanowią najszybsze i najbardziej luksusowe odmiany G63 i G65 AMG

WIDEO - tak wygląda i jeździ Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: