SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kuba Przygoński pobił rekord Guinnessa prędkości w drifcie

Kuba Przygoński pobił rekord Guinnessa prędkości w drifcie

03.09.2013, godz. 18:06
Kuba Przygoński, Toyota GT86
foto: Facebook

Z zawrotną szybkością aż 217,97 km/h, zawodnik ORLEN Team Kuba Przygoński, ustanowił światowy rekord Guinnessa prędkości jazdy w drifcie! Do pokonania poprzedniego rekordu 183,33 km/h w jeździe bokiem doszło we wtorek, 3 września na dawnym lotnisku wojskowym w Białej Podlaskiej.

Znany polski kierowca driftowy Kuba Przygoński, pobił za kierownicą specjalnie przygotowanej Toyoty GT86 rekord Guinnessa w prędkości jazdy w drifcie. Jego oficjalnie uznany przez sędziów wynik to 217 km/h. Poprzedni rekord należał do Alexa Graeffa i wynosił 183 km/h (data ustanowienia - 05.06.2013).

>>> Toyota GT86 2.0 Boxer - TEST od SuperAuto24.pl - ZDJĘCIA <<<

Wzmocniona Toyota Przygońskiego kryje pod maską moc 1068 KM. Auto zostało specjalnie zbudowane nie tylko z przeznaczeniem do startu w zawodach, ale także na potrzeby ekstremalnej jazdy driftingowej. Zawodnik ORLEN Team bił rekord na odcinku 1000, wchodząc w poślizg pod maksymalnym kątem 49 stopni. Parametry prędkości i kąt wychylenia samochodu były rejestrowane przez specjalnie zainstalowane wewnątrz urządzenie (tzw. driftbox), będące driftową czarną skrzynką. Nad prawidłowym przebiegiem próby czuwał przedstawiciel Guinness World Record.

Gratulujemy Kubie tego spektakularnego sukcesu i doskonałego auta.

WIDEO - tak Kuba Przygoński bił rekord w Białej Podlaskiej

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: