SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kultowy Ford Mustang z wnętrzem od Carlex Design

Kultowy Ford Mustang z wnętrzem od Carlex Design

26.08.2016, godz. 13:16
Ford Mustang z wnętrzem od Carlex Design
Ford Mustang z wnętrzem od Carlex Design foto: Carlex Design

Ford Mustang Fastback z 1967 roku to ikona motoryzacji. Stąd też jakiekolwiek przeróbki legendy muszą być wykonane ze smakiem. Egzemplarz ze zdjęć na zewnątrz może wydawać się całkowicie seryjny, jednak dopiero w kabinie odstaje od innych "koników".

Nie sposób nie wspomnieć, że wnętrza amerykańskich krążowników z lat 60. ubiegłego wieku nie należą do wybitnie wytrzymałych. Z pomocą przyszedł Carlex Desing, który podjął się trudnego zadania odrestaurowania kabiny z zachowaniem amerykańskiego ducha. Panuje tutaj klimat nowoczesnego rock'n'rolla, a to dzięki zastosowaniu czarnego nubuku oraz połaci włókna węglowego. Tak staruszek wkroczył w nową erę!

Zobacz też: Ford Mustang i dziewczyna

Dorzućmy do tego chromowane wykończenie deski rozdzielczej oraz kierownicy, a okaże się, że Mustang może być jeszcze bardziej kultowy. Tutaj nawet podłoga wyłożona jest skórą (oraz specjalnymi matami). Carlex najwyraźniej zdaje sobie sprawę, że diabeł tkwi w szczegółach – karbonowe elementy na tunelu środkowym wykonano ręcznie, a zagłówki to małe dzieła sztuki.

Ten egzemplarz Mustanga pod maską pozostał całkowicie seryjny. Jedyne modyfikacje miały miejsce w zawieszeniu, które przystosowano do naszych – wciąż czasami wyboistych – dróg.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: