SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Łada Kalina Sport: Rosjanie też mają swojego hot-hatcha - GALERIA

Łada Kalina Sport: Rosjanie też mają swojego hot-hatcha - GALERIA

08.08.2014, godz. 12:31
Łada Kalina Sport
Łada Kalina Sport foto: Łada

Rosyjska Łada mająca w swoim portfolio 5-drzwiowego hatchbacka o nazwie modelowej Kalina, teraz wprowadza do oferty jego usportowioną odmianę. Nieduży hot-hatch klasy B wygląda zadziornie i ma przyciągnąć uwagę młodszej klienteli. Co auto posiada na wyposażeniu?

Łada Kalina Sport już wyglądem zewnętrznym odbiega od standardowej wersji. Jak to bywa w przypadku samochodów z werwą, karoseria dorobiła się wyrazistszych detali. Zderzak przedni ma większe wloty powietrza, z tyłu pojawiła się imitacja dyfuzora, a nad klapą zagościł spoiler. Przedni grill utrzymany w czarnej tonacji łączy się z reflektorami, co nieco przypomina Subaru Imprezę. Do tego dochodzą obręcze ze stopów lekkich.

Modernizacja Kaliny pociągnęła za sobą ingerencję w wystrój wnętrza. Fotele z przodu mają bardziej sportowy kształt, tapicerka z wyszytą nazwą Kalina Sport jest inna, kierownicę i gałkę zmiany biegów przeszyto czerwoną nicią, a wyposażenie zawiera sporo udogodnień. Jest m.in. klimatyzacja, czujniki parkowania, czy duży wyświetlacz zestawu multimedialnego i nawigacji.

Czytaj też: Łada nie jest już rosyjska! Francuzi przejęli udziały AvtoVAZ

Niestety auto nie oferuje żadnych nadzwyczajnych osiągów. Pod maską pracuje 1.6-li­tro­wy, czte­ro­cy­lin­dro­wy sil­nik, który dostarcza 120 KM mocy. Siła ta przekłada się na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w cza­sie 9,5 se­kun­dy, a mak­sy­mal­na pręd­kość jaką pojazd jest w stanie rozwinąć to 197 km/h. Dla osób oczekujących trochę większych emocji Łada przygotowała wer­sję NFR (Need For Race) wzmocnioną do 140 KM.

Ile trzeba zapłacić za takiego rosyjskiego hot-hatcha? Cena w Rosji to 487 tys. rubli (czyli w przeliczeniu na nasze ok. 42 tys. zł).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: