SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Łada Vesta Cross concept zapowiada podwyżone kombi z Rosji

Łada Vesta Cross concept zapowiada podwyżone kombi z Rosji

27.08.2015, godz. 10:34
Łada Vesta Cross concept
Łada Vesta Cross concept foto: Łada

Rosyjski producent samochodów poczynił w ostatnich latach ogromne postępy w projektowaniu pojazdów. Udowadniają to kolejne modele prezentowane przez Ładę, a najnowszym z nich jest Łada Vesta Cross concept.

Łada przyzwyczaiła nas do tego, że jej produkty od zawsze odstawały poziomem od europejskiej konkurencji. Najnowsze modele wytwarzane przez AvtoVAZ mają stać się jednak zaprzeczeniem takiego poglądu. Nad projektami pracują znani światowi designerzy i konstruktorzy. Poznaliśmy w ubiegłym roku interesującego sedana Vestę, czy crossovera XRAY, a teraz portfolio rozszerza podwyższone kombi - Łada Vesta Cross.

Zobacz: Wyścigowa Łada Vesta o mocy 500 koni - czy to się uda?

AvtoVAZ ściśle pracujący z koncernem Renault-Nissan dąży do całkowitej zmiany wizerunku swoich aut. Vesta będąca subkompaktem klasy B, została zbudowana na tej samej platformie co nieduże auta Dacii i Nissana. Auto korzysta też z francusko-japońskiej myśli technicznej i wygląda dość interesująco. Na bazie tego modelu Rosjanie zbudowali teraz prototyp podwyższonego kombi o modnym uterenowionym wyglądzie. Na temat specyfikacji technicznej niestety nic konkretnego nie wiadomo. Projekt jest na razie tylko pokazem możliwości firmy.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: