SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lamborghini 5-95 Zagato: tylko jeden jubileuszowy egzemplarz - ZDJĘCIA

Lamborghini 5-95 Zagato: tylko jeden jubileuszowy egzemplarz - ZDJĘCIA

24.05.2014, godz. 20:54
Lamborghini 5-95 Zagato
foto: Lamborghini

Słynne włoskie studio projektowe Zagato, podjęło się wykonania specjalnego nadwozia na zamówienie Lamborghini. Na konstrukcji Gallardo LP570-4 Superleggera powstał model o nazwie 5-95 Zagato, którego stworzono z myślą o konkursie elegancji Villa d'Este.

Warto na początku napisać, że drugiego takiego samochodu nigdy nie będzie, bo Lamborghini 5-95 Zagato powstało tylko w jednym egzemplarzu. Co więcej samochód jeszcze nie zaliczył debiutu przed szerszą publicznością, a już znalazł na siebie właściciela. Pojazd po imprezie Concorso d'Eleganza Villa d'Este trafi do Alberta Spiessa - słynnego kolekcjonera aut z rozjuszonym bykiem w logo.

Zobacz też: Mini Superleggera Vision Concept: na podbój konkursu elegancji - ZDJĘCIA

Model 5-95 Zagato nie tylko powstał z myślą o prestiżowym konkursie elegancji. Firma Zagato parająca się projektowaniem i budową oryginalnych karoserii, tworząc to specjalne nadwozie postanowiła uczcić swoje 95 urodziny, co symbolizuje m.in. cyfra 95 w nazwie samochodu.

Sam wygląd supercaru z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Nadwozie nie ma nic wspólnego z zadziornością Gallardo, bo zostało całkowicie pozbawione ostrych kantów, na rzecz wielu zaokrągleń i wydatnych obłości.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: