SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lamborghini Centenario Roadster: 20 egzemplarzy na setne urodziny założyciela marki

Lamborghini Centenario Roadster: 20 egzemplarzy na setne urodziny założyciela marki

20.08.2016, godz. 21:14
Lamborghini Centenario Roadster
Lamborghini Centenario Roadster foto: Lamborghini

Setne urodziny założyciela marki Lamborghini zdarzają się tylko raz. Z tej okazji firma z bykiem w logotypie przygotowała specjalne auto. Mowa o Centenario w wersji bez dachu.

Sto lat temu urodził się człowiek, który postawił sobie za cel pokonanie innej kultowej marki - Ferrari. Nieco ekscentryczny i krzykliwy styl firmy znaleźć można w modelu, który przygotowano w tym roku dla uczczenia tej okazji. Teraz na drogi – a raczej do garaży bogatych szejków – wjedzie Centenario bez dachu.

Z okazji konkursu piękności w Pebble Beach, przygotowanych zostanie 20 egzemplarzy nietuzinkowego Centenario. I nie można już ich kupić, bowiem wszystkie znalazły właścicieli przed premierą. Wyceniono je na 2,8 miliona dolarów, czyli około 8,8 miliona złotych.

Zobacz też: Lamborghini Centenario: rozjuszony włoski byk

Nadwozie Centenario wykonano z włókna węglowego. Supersamochód napędzany jest przez 6.5-litrowe V12 o mocy 760 koni mechanicznych co przekłada się na kosmiczne osiągi. Auto wyciąga setkę w 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 350 kilometrów na godzinę. Zalecamy jednak zamknięcie dachu przy próbach bicia rekordów przejazdu.

O poważnym podejściu do tematu świadczy chociażby tylny spoiler, który jest w stanie wysunąć się nawet o 15 centymetrów oraz dostosować się w granicach 15 stopni do prędkości samochodu.

Centenario bazuje na modelu Aventandor (tak samo zresztą jak mocno futurystyczne Veneno), jednak wiek konstrukcji skutecznie maskuje nie tylko nadwozie, ale i technologie w kabinie, np. 11-calowy ekran multimediów czy dwie opcjonalne kamery.

Dla przypomnienia model Centenario Coupe również został wyprodukowany w 20 egzemplarzach.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: