SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lamborghini Huracan od RevoZport: szybsze, lżejsze i mocniejsze

Lamborghini Huracan od RevoZport: szybsze, lżejsze i mocniejsze

08.10.2015, godz. 15:23
Lamborghini Huracan RevoZport
Lamborghini Huracan RevoZport foto: Materiały prasowe

Poprawienie Lamborghini Huracana to trudna sztuka. Nie każdy jest w stanie tego dokonać. Ekipa z RevoZport podjęła się tego zadania, a efekt końcowy dla wielu może być zachwycający - zmodyfikowane superauto jest nie tylko lżejsze, ale i mocniejsze.

Załoga z RevoZport wzmocniła wolnossący silnik benzynowy V10 5.2 l z 610 do 700 KM. Udało się to osiągnąć dzięki zmianom w komputerze silnika, poprawieniu układu dolotowego oraz zastosowaniu układu wydechowego rodem z Formuły 1, wykonanego ze stopu Inconel. Poczynione modyfikacje z pewnością pozytywnie wpłynęły na osiągi pojazdu, jednak bardziej szczegółowe dane techniczne nie zostały podane.

Sprawdź: Lamborghini Huracan Spyder zaklina pogodę w reklamie

RevoZport nie zajęło się tylko mechaniczną stroną. Nadwozie zostało odchudzone o równe 100 kg, a to za sprawą szerszego zastosowania włókna węglowego. Z tego materiału wykonano m.in. maskę, drzwi, błotniki, przedni splitter oraz tylny spojler. Tylny dyfuzor również został wykonany z karbonu, a dodatkowo umieszczono w nim specjalne klapki, które za naciśnięciem przycisku w kabinie pasażerskiej, mogą być obniżone, by zwiększyć siłę docisku do asfaltu.

Opisany zestaw modyfikacji od RevoZport jest również dostępny dla modelu Lamborghini Huracan Spyder.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: