SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lamborghini Huracan Spyder zaklina pogodę w reklamie

Lamborghini Huracan Spyder zaklina pogodę w reklamie

23.09.2015, godz. 10:56
Lamborghini Huracan LP 610-4 Spyder
Lamborghini Huracan LP 610-4 Spyder foto: EAST NEWS

Lamborghini Huracan Spyder dołącza do rodziny szybkich włoskich roadsterów. Samochód to prawdziwy zaklinacz pogody, a przynajmniej bardzo tego chcieliby Włosi.

Producent aut z rozjuszonym bykiem w logotypie, prezentuje w interesujący sposób Huracana Spyder na pierwszym filmie promocyjnym. Model wyposażony w składane w czasie 17 sekund poszycie dachowe, ma sprawiać, że każda przejażdżka będzie niesamowitym przeżyciem. I nawet kapryśna pogoda nie ma stanowić w tym przeszkód.

Sprawdź: Lamborghini Huracan o mocy 1250 KM po tuningu Mansory

Do napędu Spydera służy wolnossąca jednostka benzynowa V10 o pojemności 5.2 litra. Generowana moc wynosi 610 KM i 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do prędkości 100 km/h Huracan Spyder przyspiesza w 3,4 s, a szybkość 200 km/h osiągana jest w czasie 10.2 s. Auto jest w stanie rozpędzić się maksymalnie do 324 km/h. Jednostka dla oszczędności paliwa współpracuje z systemem start/stop oraz technologią odłączania z pracy niektórych cylindrów.

Lamborghini Huracan Spyder trafi do salonów sprzedaży wiosną 2016 roku. Cena została ustalona na 186 450 euro, czyli około 780 tys. zł.

Źródło: Lamborghini
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: