SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lamborghini Phenomeno Super Veloce - czy tak będzie wyglądał tajemniczy koncept?

Lamborghini Phenomeno Super Veloce - czy tak będzie wyglądał tajemniczy koncept?

26.02.2015, godz. 17:10
Lamborghini Phenomeno Super Veloce
Lamborghini Phenomeno Super Veloce foto: Grigory Gorin

Lamborghini szykuje prawdziwą bombę na Salon Samochodowy w Genewie. Włoska firma poza krótkim filmikiem zajawiającym, nie podaje żadnych informacji, bo auto które zostanie zaprezentowane na szwajcarskich targach, ma zostać utrzymane do końca w tajemnicy. Tymczasem w sieci pojawiły się wizualizacje, które mogą mieć sporo wspólnego z tym, co potajemnie szykuje Lamborghini.

Lamborghini tradycyjnie chce zabłyszczeć w Genewie, ale przy tym nie zdradza co tak naprawdę zamierza pokazać na targach. Wiemy tylko, że auto otrzyma oznaczenie SV, co w rozwinięciu oznacza Super Veloce. Konstrukcja najpewniej powstała na bazie Aventadora, co sugeruje fragment wnętrza pojawiającego się w krótkim wideo.

Zobacz też: Mansory Lamborghini Huracan: byk na sterydach – ZDJĘCIA

Zdjęcia jakie prezentujemy, to koncepcyjny model od niezależnego stylisty, który dostał nazwę Phenomeno Super Veloce. Projekt ten zawiera hybrydowy zespół napędowy, oparty o silnik V6 i jednostki elektryczne umieszczone przy każdym z kół. Moc jaką wymyślił sobie stylista to łącznie generowane 990 KM. Energię poza rekuperacją i ładowaniem auto może czerpać z promieni słonecznych dzięki baterii solarnej umieszczonej w dachu. Poza tym jak widać po zdjęciach, karoseria przedstawia się bardzo agresywnie, bo została opatrzona masą spoilerów i przetłoczeń.

Wygląd tajemniczego Lamborghini poznamy dopiero na targach w Genewie (3-15 marca).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: