SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lamborghini Urus trafi do sprzedaży! Pewny debiut w 2018 roku

Lamborghini Urus trafi do sprzedaży! Pewny debiut w 2018 roku

28.05.2015, godz. 12:48
Lamborghini Urus
Lamborghini Urus foto: Lamborghini

Lamborghini potwierdziło oficjalnie, że w 2018 roku do produkcji i sprzedaży trafi pierwszy SUV. Model Urus ma być produkowany we włoskiej fabryce producenta. Będzie blisko spokrewniony z Audi Q7.

Potwierdziły się informacje o których niedawno wspominaliśmy. Lamborghini Urus trafi do produkcji i sprzedaży. Prawdopodobnie największy wpływ na rozpoczęcie produkcji, miała oferta włoskiego rządu, który obiecał 100 milionów Euro pomocy dla Lamborghini, w celu uruchomienia produkcji. A Włosi wiążą z Urusem spore nadzieje - łącznie z podwojeniem produkcji.

Czytaj: Włoski rząd chce wymusić na Lamborghini produkcję SUV-a

Auto ma być mocno spokrewnione z obecnie sprzedawanym Audi Q7 - zapożyczona zostanie m.in. płyta podłogowa. Dzięki niskiej masie oraz mocarnym silnikom (krążą plotki o jednostce V10 z modelu Huracan) osiągi włoskiego SUV-a będą imponujące. Możliwe, że z czasem pojawią się inne silniki V8 i V10.

Zobacz: Bentley Bentayga przyłapany bez kamuflażu!

Należy pamiętać, że nad luksusowym SUV-em pracuje m.in. Bentley i Maserati przez co konkurencja, gdzie obecnie lideruje Porsche Cayenne bardzo się zaostrzy.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: