SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lamborghini Urus wejdzie do produkcji - ZDJĘCIA

Lamborghini Urus wejdzie do produkcji - ZDJĘCIA

01.06.2013, godz. 21:41
Lamborghini Urus
foto:

Kontrowersyjne Lamborghini zostało pokazane na salonie samochodowym w Pekinie w roku 2012 i od tamtej pory fani marki nie mogą się pogodzić z tym projektem. Nie jest to pierwszy SUV od włoskiego producenta, bowiem w ubiegłym wieku powstał model LM002, o czym niektórzy prawdopodobnie nie wiedzą lub nie chcą pamiętać. Według najświeższych informacji Urus ma pojawić się w salonach w 2017 roku.

Wszystko wskazuje na to, że model Urus wejdzie do produkcji - najpierw prezentacja w Pekinie, później podgrzewanie atmosfery przez włoskiego producenta i w końcu najświeższe informacje o samym aucie.

Nowe Lambo powstanie na platformie, wykorzystywanej obecnie do budowy Audi Q7, Porsche Cayenne czy Volkswagena Touarega. Konstrukcja zostanie oparta na bazie włókna węglowego i aluminium, co ma zapewnić masę 1996 kg. Stylistycznie Urus przypomina inne modele marki, i tak samo jak wszystkie sportowe wozy, jego oznaczenie pochodzi od nazwy byka.

Pod maskę trafi silnik V8 o pojemności 4.2-litra o mocy 608 KM, który dostarczy firma Audi. Przewidywana cena za podstawową wersję Lamborghini Urusa w USA to około 225 000 dolarów. Pierwsze egzemplarze mają trafić do salonów w 2017 roku.

WIDEO - Lamborghini Urus zadebiutował na targach w Pekinie

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: