SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lamborghini Urus wjedzie na rynek w 2017 roku

Lamborghini Urus wjedzie na rynek w 2017 roku

27.09.2013, godz. 18:22
Lamborghini Urus
foto:

SUV-y wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością, dlatego też nawet sportowe i luksusowe firmy chcą mieć takie pojazdy w gamie modelowej. Wydawałoby się, że Lamborghini jako producent samochodów sportowych nie będzie chciało stworzyć takiego projektu, jednak okazuje się, że niebawem w salonach pojawi się Urus. Co ciekawe, to nie pierwsze podejście włoskiej marki do SUV-ów - wszak kiedyś powstawał model LM002

W wywiadzie udzielonemu serwisowi Automotive News Europe szef Lamborghini, Stephan Winkelmann, oznajmił że SUV włoskiego producenta trafi na rynek w 2017 roku. - Pracujemy nad tym modelem i mogę obiecać, że pojawi się na rynku, co będzie dobre dla naszej marki - przyznał. Niestety Winkelmann nie podał żadnych oficjalnych szczegółów dotyczących auta, więc projekt ten wciąż pozostaje tajemnicą.

>>> Citroen DS5 teraz produkowany również w Chinach <<<

Najprawdopodobniej Urus zostanie oparty na nowej platformie o kodzie MLB, na której powstanie również Bentley Falcon, a także nowe generacje Audi Q7, Porsche Cayenne i Volkswagena Touarega. Plotki głoszą, że jednostka napędowa dostarczy blisko 600 KM. Mówi się o silnikach V10 lub V8 turbo, produkowanych przez Audi, które zostaną zespolone z dwusprzęgłową skrzynia automatyczną.

Według założeń producenta głównymi odbiorcami będą klienci z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Rosji, Bliskiego Wschodu i Chin, a rocznie ma powstawać około 3000 egzemplarzy modelu Urus.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: