SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Land Rover Discovery XXV Special Edition: specjalna odmiana na 25-lecie modelu

Land Rover Discovery XXV Special Edition: specjalna odmiana na 25-lecie modelu

18.02.2014, godz. 17:21
Land Rover Discovery XXV Special Edition
foto: Land Rover

Producenci samochodów z uwielbieniem wykorzystują wszelkie jubileusze do przypomnienia klientom o swojej ofercie. Nie inaczej zrobił Land Rover. Jego legendarny model Discovery obchodzi właśnie 25-lecie i z tej okazji firma przygotowała specjalną wersję samochodu, nazwaną XXV Special Edition.

Discovery przez wielu jest uznawane za prekursora klasy SUV. To wygodne auto terenowe zostało zaprezentowane w 1989 roku. Za sprawą wszechstronnego nadwozia, pojemnego wnętrza i wysokiej dzielności w terenie, samochód zyskał sympatię wielu klientów. Ponadto, przez ćwierć wieku brytyjska terenówka brała udział w najbardziej wymagających rajdach jak Camel Trophy czy późniejsze G4 Challenge. Świetne zachowanie obecnej odmiany Discovery poza utwardzonymi szlakami zapewniają systemy takie jak Terrain Response, dostosowujący charakterystykę napędu do rodzaju nawierzchni, czy Hill Descent Control, asystujący podczas zjazdu ze wzniesień.

Dla uczczenia 25 lat sprzedaży kultowego już modelu, przygotowano specjalną wersję. Samochód występuje w czterech kolorach nadwozia: szarym Causeway, czarnym Santorini, białym Fuji i - przygotowanym z okazji jubileuszu - srebrnym Indus. Specjalna wersja wyróżnia się na zewnątrz między innymi zmienioną atrapą chłodnicy i czarnymi lusterkami zewnętrznymi. Srebrne relingi dachowe, klamki w kolorze nadwozia, elementy ze stali nierdzewnej w zderzakach, czy 20-calowe kute felgi aluminiowe uzupełniają wygląd zewnętrzny.

Przeczytaj też: Range Rover Sport 2014: Cena w POLSCE od 319 900 zł - WIDEO

W celu osiągnięcia luksusowego wrażenia we wnętrzu pojazdu, edycję XXV oparto na najbogatszej odmianie Discovery oznaczonej HSE. Fotele zostały pokryte skórą Windsor, którą można wybrać w czarnym wariancie jednokolorowym, lub w dwutonowej czarno-szarej barwie. Dodatkowymi atrakcjami są miękkie luksusowo wykończone dywaniki podłogowe, czy wstawki z prawdziwego drewna w kole kierownicy. Dla przypomnienia, że mamy do czynienia ze specjalną wersją, na zagłówkach foteli wytłoczono delikatne symbole XXV.

Auto trafi do sprzedaży latem tego roku. Za wariant XXV Special Edition na rynku brytyjskim przyjdzie zapłacić klientom co najmniej 63 tysiące funtów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: