SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Land Rover odświeżył model Discovery - ZDJĘCIA

Land Rover odświeżył model Discovery - ZDJĘCIA

06.09.2013, godz. 14:00
Land Rover Discovery facelifting 2014
foto: Land Rover

W życiu każdego modelu przychodzi taki moment, że jest już na rynku od długiego czasu i na tle konkurencji jego wygląd przestaje być atrakcyjny. Wtedy do akcji wkraczają styliści, którzy dzięki drobnym zmianom wprowadzanym w nadwoziu i wnętrzu nadają autu odświeżony wizerunek. Teraz zabiegu odmłodzenia doczekał się Land Rover Discovery.

Odmłodzony Discovery otrzymał nowy przedni zderzak, zmodyfikowaną atrapę chłodnicy oraz reflektory ze światłami LED do jazdy dziennej. Na froncie maski zamiast napisu „Land Rover” błyszczy się teraz nazwa „Discovery”. Jeśli chodzi o zmiany kosmetyczne, to "Dyskoteka" po faceliftingu otrzymała również nowy wzór kół.

Pojawiły się także nowe systemy bezpieczeństwa takie jak np. radary wykrywające pozostałych uczestników ruchu czy system wskazujący głębokość brodzenia. We wnętrzu dodatkowo w standardzie pojawi się 8-głośnikowy sprzęt grający o mocy 380 W, a dla prawdziwych koneserów muzyki Brytyjczycy przygotowali system audio Meridian Surround składający się aż z 17 głośników, o łącznej mocy 825 W.

>>> Fiat Panda Antartica: seria specjalna na 30-lecie Pandy <<<

Zmiany nie ograniczyły się tylko do kosmetyki i gadżetów: inżynierowie zajęli się także 3-litrowym dieslem SDV6. Teraz rozwija on 256 KM i 600 Nm, a dzięki 8-biegowej przekładni automatycznej ZF spala średnio 8 l/100 km. To stosunkowo mało biorąc pod uwagę fakt, iż auto waży 2570 kg, a na sprint 0-100 km/h potrzebuje 8.8 s. Prędkość maksymalna to 180 km/h. Odświeżony Discovery zostanie pokazany na salonie samochodowym we Frankfurcie.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: