SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Land Rover przedłuża produkcję Defendera: wszystko przez popyt

Land Rover przedłuża produkcję Defendera: wszystko przez popyt

21.07.2015, godz. 13:46
Land Rover Defender
Land Rover Defender foto: Land Rover

W związku z ogromnym popytem na kultowego Land Rovera Defendera, koncern JLR postanowił przedłużyć jego produkcję. Pierwotnie miała ona zakończyć się z końcem 2015 roku, jednak już wiemy, że będzie dłużej.

W Europie sprzedaż Defendera wzrosła o ponad 40 procent - na całym świecie słupki podskoczyły o 28 procent. Prawdopodobnym argumentem była informacja o zakończeniu produkcji auta wraz z końcem 2015 roku. W związku z większym popytem, czas produkcji został przedłużony do końca stycznia 2016 roku. Aby podołać zapotrzebowaniu na terenówkę, w fabryce została wprowadzona druga zmiana.

Czytaj: TEST Land Rover Discovery Sport Si4 HSE Luxury: nowe wydanie odkrywcy

Na początku 2015 roku informowaliśmy, że produkcja Defendera ma zostać zakończona w Europie i przeniesiona zupełnie gdzie indziej. Produkcja nadal będzie odbywać się w Indiach, ale auto zniknie z europejskiej oferty. Następca Defendera ma pojawić się w przyszłości i Land Rover twierdzi, że będzie miał podobne właściwości terenowe. Podobnie do modelu Discovery, Defender będzie podstawą dla kilku innych modeli. Wszystkie mają mieć bardzo dobre możliwości poruszania się poza asfaltem.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: