SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Laraki Epitome: egzotyk mocniejszy niż Bugatti Veyron - ZDJĘCIA

Laraki Epitome: egzotyk mocniejszy niż Bugatti Veyron - ZDJĘCIA

20.08.2013, godz. 10:30
Laraki Epitome Concept
foto:

Marokańska firma Laraki Motors wytwarzająca supersportowe i jednocześnie piekielnie drogie samochody, pochwaliła się swoim najnowszym prototypem. Model o nazwie Epitome potrafiący wytworzyć nawet 1750 KM, ma być batem na najszybsze produkcyjne auto świata - Bugatti Veyrona.

Koncept Laraki Epitome został zaprezentowany podczas prestiżowej imprezy Pebble Beach Concours d’Elegance. Superegzotyk bazujący na konstrukcji Corvette C6, został obudowany nadwoziem wykonanym z włókna węglowego. Dzięki zastosowaniu lekkich paneli masa własna wynosi 1270 kg. Za niesamowity design odpowiada marokański stylista Abdesslam Laraki - właściciel marki projektujący m.in. luksusowe jachty.

>>> Hennessey Venom GT bije rekord przyspieszenia 0-300 km/h - WIDEO <<<

To co najważniejsze ukryto jednak pod maską. Do napędu posłużył silnik V8 Chevroleta. Jednostkę zmodyfikowano tak, by generowane przez nią osiągi mogły powalić najszybsze produkowane seryjnie auto świata, jakim jest Bugatti Veyron. Dzięki dwóm turbosprężarkom i pojemności wynoszącej 7.0 litrów, auto na podstawowych ustawieniach dostarcza 1200 KM. To jednak nie koniec, bo po zatankowaniu 110-oktanowej benzyny i zmianie ustawień oprogramowania motoru, maksymalna moc wzrasta do obłędnych 1750 KM! Niestety o osiągach na drodze na razie nic nie wiadomo.

Z informacji producenta wynika, że powstanie 9 takich supersportowych maszyn. Ile trzeba będzie zapłacić za jeden egzemplarz? Bagatela 2 mln dol.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: