SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Legendarna marka powraca! Powstanie nowy Maybach

Legendarna marka powraca! Powstanie nowy Maybach

17.04.2014, godz. 11:38
Maybach 62S
Maybach 62S foto: materiały prasowe

Do niedawna wydawało się, że koniec marki Maybach jest przesądzony. Koncern Daimler produkujący Mercedesy, miał z powodów słabej sprzedaży zaniechać dalszego rozwoju Maybacha, kończąc jego produkcję. Jak się okazuje, Niemcy znaleźli sposób, aby uchronić markę przed likwidacją.

Jak podaje agencja Reuters, nowy model zostanie pokazany już w listopadzie 2014 roku. Pojazd ma być wyceniony dwukrotnie drożej od najbardziej luksusowej limuzyny Mercedesa - modelu S600 kosztującego 228 tysięcy dolarów. Aby nowy Maybach mógł dzielnie konkurować z ekskluzywnymi produktami Rolls-Royce'a i Bentleya, do jego zbudowania producent wykorzysta najnowocześniejsze dostępne technologie, jak również materiały wykończeniowe absolutnie najwyższej jakości.

Przeczytaj też: Złoty Mercedes Klasy S Versailles od Carlssona - WIDEO

Koncern Daimler zakończył w 2012 roku produkcję dotychczasowej generacji Maybacha z powodu małego zainteresowania ze strony nabywców. Przykładowo w roku 2011 sprzedano zaledwie 200 sztuk luksusowej limuzyny. Auto kosztowało wówczas nie mniej niż 380 tysięcy dolarów, a każdy zamawiający musiał czekać na wyprodukowanie samochodu kilka miesięcy.

Jednak jak wynika z raportu opublikowanego przez Credit Suisse, od połowy 2012 roku dynamicznie wzrasta liczba milionerów, głównie w Azji i Stanach Zjednoczonych. Właśnie w tej grupie koncern Daimler upatruje potencjalnych klientów na swoją nową luksusową limuzynę.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: