SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lexus chce konkurować z BMW X1 i Mercedesem GLA

Lexus chce konkurować z BMW X1 i Mercedesem GLA

14.03.2017, godz. 15:09
Lexus UX Concept
Lexus UX Concept foto: Lexus

Yoshihiro Sawa, wiceprezes Lexusa, potwierdził nasze wcześniejsze domysły. Firma zamierza pojawić się w segmencie małych, lecz wyszukanych crossoverów. Koncept nowego modelu mogliśmy zobaczyć w zeszłym roku na salonie samochodowym w Paryżu.

Modele RX oraz NX przyciągnęły znacznie więcej klientów niż tradycyjne sedany IS czy starzejący się CT. Kolejny, mniejszy crossover o nazwie UX będzie miał za zadanie skusić młodych kierowców. Warto zauważyć, że kupujący Lexusy wiążą się z marką na bardzo długi okres, a nadchodzący UX ma być pierwszym krokiem do dłuższej znajomości.

Zobacz też: Nowy Lexus LS 500h – oszczędność w najwyższej klasie

Podstawą modelu UX będzie koncept zaprezentowany na ostatnich targach motoryzacyjnych w Paryżu. Oczywiście jego stylistyka zostanie ugrzeczniona w wersji produkcyjnej.

Yoshihiro Sawa stwierdził też, że premiera tego auta będzie miała miejsce już niedługo. W zeszłym roku Lexus zarejestrował w urzędzie patentowym oznaczenia UX 200, UX 250 i UX 250h. Spodziewamy się więc dwóch tradycyjnych silników benzynowych oraz jednej odmiany hybrydowej. Auto będzie konkurowało w dość zatłoczonym segmencie zagarniętym przez Mercedesa GLA, Audi Q2, BMW X1 czy Mini Clubmana.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: