SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lexus CT200h po liftingu: niewidzialne odświeżenie

Lexus CT200h po liftingu: niewidzialne odświeżenie

27.07.2015, godz. 15:33
2016 Lexus CT200h
2016 Lexus CT200h foto: Lexus

Lexus zaaplikował bardzo subtelny lifting swojej kompaktowej hybrydzie. Zmiany są praktycznie niezauważalne, ale Japończycy chyba wyszli z założenia, że nie warto zmieniać coś co jest bardzo dobre.

Najnowszą odsłonę Lexusa CT200h można rozpoznać po dołożonym chromie w wykończeniu nadwozia, szyberdachu i nowych wzorach felg aluminiowych. Wewnątrz auta największą zmianą jest przeprogramowany system multimedialny, który można teraz skonfigurować z telefonami wyposażonymi w system iOS i Android. Dodatkowo w ofercie znalazła się aplikacja, która pozwala przesyłać dane z samochodu na komputer oraz informować o terminach i okresach przeglądowych.

Zobacz: Nowy Lexus RX: europejski debiut japońskiej nowości

Niezmieniony pozostaje napęd w Lexusie CT200h. Auto jest mocno spokrewnione z Toyotą Prius i właśnie z tego auta wykorzystywany jest napęd. Pod maską znajdziemy benzynowy silnik 1.8 HSD, który wraz z elektryczną jednostką daje łączną moc 136 KM. Ta druga pełni rolę rozrusznika i generatora prądu do ładowania akumulatorów. Lexus podaje, że CT200h w trasie średnio zużywa 5,4 l/100 km, a w mieście 5,8 l/100 km.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: