SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lexus IS po liftingu na rok modelowy 2017

Lexus IS po liftingu na rok modelowy 2017

20.04.2016, godz. 12:08
Lexus IS
Lexus IS foto: Lexus

Lexus szykuje lifting modeli IS. Japońska marka zapowiedziała premierę poprawionego sedana klasy premium na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Pekinie.

Kompaktowy sedan Lexus IS należy do najczęściej kupowanych modeli firmy. Samochód ten cieszy się popularnością za sprawą znakomitego komfortu, wysokiej jakości wykonania oraz doskonałych osiągów. Produkowany od 1998 roku, do tej pory doczekał się trzech generacji. Lexus IS był pierwszym seryjnym modelem japońskiej firmy, na bazie którego opracowano wyczynową wersję F.

Przeczytaj: Milion hybryd Lexusa! Najwięcej kupuje Europa

W Polsce Lexus IS dostępny jest obecnie w wersji IS 200t, napędzanej turbodoładowanym silnikiem benzynowym o zmiennym cyklu pracy (Atkinsona/Otto), rozwijającym moc 245 KM, a także odmianie IS 300h z hybrydową jednostką napędową o łącznej mocy 223 KM.

Producent zapowiada, że nowy Lexus IS będzie wyróżniał się przełomowym designem opartym na firmowej stylistyce L-finesse, czego przedsmak ukazuje opublikowane zdjęcie wyłaniającego się z mroku fragmentu przodu pojazdu. Jakie jeszcze ulepszenia zawarto w nowej wersji IS? Tego przyjdzie nam się dowiedzieć dopiero za kilka dni. Dni prasowe targów motoryzacyjnych w Pekinie startują 25 kwietnia 2016 roku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: