SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lexus UX Concept: zapowiedź jeszcze ostrzejszego designu

Lexus UX Concept: zapowiedź jeszcze ostrzejszego designu

09.09.2016, godz. 09:25
Lexus UX
foto: Lexus

Ostro cięte linie karoserii, masa zakrzywionych form, diodowa technologia świetlna i odsadzone wysoko od ziemi podwozie. Oto Lexus UX Concept prezentujący japoński pomysł na kolejnego SUV-a segmentu premium.

 

Lexus UX zaprojektowany przez Europejskie Centrum Projektowe (Lexus European Design Centre) to dowód na to, że linia stylizacyjna Lexusa już niebawem przejdzie na jeszcze wyższy poziom. Wyraźna i charakterystyczna ostra kreska projektowa, najwyraźniej stanie się jeszcze bardziej futurystyczna.

Zobacz: Lexus LC 500 zaliczył polski debiut w Krakowie - ZDJĘCIA

Bardzo tajemniczy 5-drzwiowy model UX Concept to jednak nie tylko design. Studyjne auto już na jesiennym Salonie Samochodowym w Paryżu zaprezentuje dodatkowo nowatorskie technologie, które mają dać kierowcy wiele nowych doświadczeń. Lexus oszczędny w jakiekolwiek informacje na temat tego pojazdu poinformował jedynie, że luksusowe wnętrze będzie połączeniem tradycyjnego japońskiego rzemiosła i zaawansowanych nowinek technologicznych. W temacie zastosowanego napędu pozostaje tylko domyślać się, że auto zasila układ hybrydowy.

Więcej na temat Lexusa UX dowiemy się dopiero na paryskich targach.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: