SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lotus prezentuje swój pierwszy motocykl C-01 – ZDJĘCIA

Lotus prezentuje swój pierwszy motocykl C-01 – ZDJĘCIA

21.02.2014, godz. 19:06
Lotus C-01
foto: Lotus

Od kilku miesięcy nie ustawały plotki sugerujące, że Lotus zamierza powalczyć o klienta w nowym segmencie rynku. Chodzi konkretniej o motocykle. Niepewne informacje okazały się być prawdziwe. Właśnie udostępniono pierwsze zdjęcia i szczegóły dotyczące tego niezwykłego jednośladu.

Motocykl powstał przy współpracy z firmami Kodewa i Holzer Group. Pierwsza z nich to zespół wyścigowy, który wykorzystuje samochody Lotusa i testuje jego modele prototypowe. Drugie przedsiębiorstwo jest odpowiedzialne za dostarczanie ram motocyklowych do serii wyścigowych Moto2 i Moto3.

Przeczytaj też: Salon Lamborghini powstanie na warszawskim Powiślu

Według wstępnych informacji do napędu modelu C-01 posłużył silnik firmy KTM. Widlasta jednostka dwucylindrowa posiada pojemność 1195 ccm. Moc ma wynosić 200 KM, co przy wadze motocykla 180 kg, zapewni doskonałe osiągi.

Za stylistykę brytyjskiego motocykla jest odpowiedzialny ten sam człowiek, który przygotowywał motory do filmu "Tron: Dziedzictwo". Trzeba przyznać, że Daniel Simon postarał się, aby C-01 wyglądał naprawdę wyjątkowo i futurystycznie. Zapowiedziano produkcję jedynie 100 egzemplarzy maszyny, w trzech różnych wariantach kolorystycznych. Cena nie jest na razie znana.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: