SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lucra 2.2: kolejne supersportowe auto z Ameryki

Lucra 2.2: kolejne supersportowe auto z Ameryki

31.07.2013, godz. 18:30
Lucra 2.2
foto:

Na świecie zapanowała moda na superszybkie i niezwykle ekskluzywne samochody, produkowane w małych seriach. Do tego grona dołączy również Lucra 2.2. Nie jest to pierwsze auto tego producenta, jednak nowy projekt nieco odejdzie od schematu, na bazie którego powstał pierwszy model. Jak sobie poradzi na tym jakże wymagającym rynku?

Lucra to mały i niezbyt znany producent sportowych pojazdów, działający na terenie Kalifornii w USA. Do tej pory w jego ofercie znajdował się tylko jeden model (LC470), jednak już niebawem sytuacja ta ma ulec poprawie. Do palety aut ma niedługo dołączyć projekt o nazwie 2.2, którego rozpoznamy po otwartym nadwoziu, cechującym się wyrazistymi nadkolami oraz czterema końcówkami wydechów po bokach, specyficznym frontem, a także krótkim tyłem. Niestety do tej pory producent wyjawił bardzo mało wiadomości dotyczących nowego auta, jednak zgodził się na upublicznienie pierwszych fotografii.

>>> Alfa Romeo Giulia: wielka włoska tajemnica <<<

Samochody Lucra są tworzone według prostej idei: niska masa połączona z mocnym silnikiem V8 oraz z dobrym prowadzeniem, gwarantuje niesamowite doznania zza kierownicy. Ten schemat pojawia się zarówno w LC470, jaki i w nowym modelu 2.2, jednak ten drugi ma być nieco bardziej "oswojony" w porównaniu do starszego brata. Nie są znane jeszcze szczegóły techniczne pojazdu, jednak można domniemywać, iż pod maską znajdą się jednostki napędowe stosowane w drugim przedstawicielu rodziny, czyli będą to benzyniaki V8 z Chevroleta Corvette o pojemnościach 6.3-litra (LS3) lub 7-litrów (LS7) oraz 6.3-litrowe V8 dostarczane przez Mercedesa AMG (6,3-litrowe V8). Według niepotwierdzonych plotek sprint do "setki" powinien zająć mniej niż 3 sekundy.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: