SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Lykan Hypersport: superauto z Libanu - ZDJĘCIA

Lykan Hypersport: superauto z Libanu - ZDJĘCIA

21.07.2013, godz. 08:00
Lykan Hypersport
foto:

Libańczycy jak dotąd nie posiadali własnego supersamochodu, jednak wszystko ma się zmienić. Nowy pojazd o nazwie Lykan Hypersport ma być najbardziej ekskluzywnym autem na świecie. Bogacze z całego świata już ustawiają się w kolejce do zakupu tej wyjątkowej maszyny.

Lykan Hypersport został stworzony przez libańską firmę W Motors, która współpracowała z takimi markami jak Ruf Automobile (znani z tuningu Porsche), Magna Steyr (producent podzespołów) oraz Viotti ID4Motion (projektowanie systemów elektronicznych), a prace nad nim trwały przez 6 lat.Samochód został pokazany po raz pierwszy na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Katarze, a wersja produkcyjna ma być zaprezentowana w listopadzie na Motor Show w Dubaju.

Superauto zostało wyposażone w 6-cylindrowy, podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy w układzie boxer, rozwijający moc 750 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje tylko 2,8 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 390 km/h!

>>> ZiŁ President - zwycięski projekt limuzyny dla prezydenta Rosji <<<

Co ciekawe, poziom wykończenia wnętrza jest tak abstrakcyjny, że prawdopodobnie każdego zaszokuje fakt, iż oświetlenie LED zamontowane w pojeździe jest wysadzane diamentami, deska rozdzielcza i fotele są przeszywane złotą nicią, a przed kierowcą umieszczono trójwymiarowy wyświetlacz holograficzny - to się nazywa luksus!

Początkowe plany zakładały produkcję tylko i wyłącznie siedmiu egzemplarzy Hypersporta, jednak ilość zainteresowanych kupców była zaskakująca - tuż po premierze do producenta pojazdu zgłosiło się ponad stu chętnych na zakup auta. Cena jednego egzemplarza to około 3,4 mln dolarów.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: