SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Marka Datsun powraca z modelem K2

Marka Datsun powraca z modelem K2

05.07.2013, godz. 10:30
Datsun K2
foto: Nissan

Datsun i Nissan mają wiele wspólnego pod względem historii. Nieco zapomniana marka w obecnym roku odżyje jako producent tanich aut dla mas. Czy reinkarnacja przyniesie pozytywne skutki? Przekonamy się już 15 lipca w New Delhi, tam bowiem zostanie pokazany nowy model japońskiej firmy - K2.

Nissan zapatrzył się nieco na sukcesy Dacii, budżetowej marki Renault (francuska i japońska marka współpracują ze sobą), i postanowił ponownie powołać do życia Datsuna, jak producenta tanich pojazdów. Pierwszym modelem w gamie Datsuna będzie miejskie auto na bazie Micry. Szkic przedstawia ogólny obraz nowego projektu i to czy nam się podoba to kwestia indywidualna. Plany rozwojowe zakładają wprowadzenie w 2014 roku kolejnych modeli.

>>> Subaru Impreza WRX STI Type TA - specjalna wersja tylko na rynek japoński - ZDJĘCIA <<<

Celem Datsuna są rynki krajów rozwijających się takich jak Indonezja, RPA czy Indie. Niestety nie wiadomo czy nowe pojazdy trafią do Europy, jednak przedstawiciele marki twierdzą, że modele będą dopasowywane konkretnie pod dany region. Co ciekawe nowy Datsun ma kosztować około 10 tys. zł, a cena ta ma być konkurencyjna w stosunku do chińskich aut sprzedawanych na lokalnym rynku.

Najnowszy projekt Datsuna zostanie przedstawiony publicznie już 15 lipca w New Delhi i to właśnie w Indiach będą sprzedawane pierwsze egzemplarze auta od japońskiego producenta.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: