SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Mazda 3 MPS otrzyma napęd na wszystkie koła?

Nowa Mazda 3 MPS otrzyma napęd na wszystkie koła?

16.10.2013, godz. 14:15
Mazda 3
foto:

Poprzednia generacja Mazdy 3 MPS była uważana za nieco dzikie auto, które z dużą mocą i napędem tylko na przednią oś nie potrafiło w pełni przenieść ją na asfalt. Najnowsza generacja ma szansę na otrzymanie napędu na wszystkie koła oraz może liczyć na solidny zastrzyk energii, ponieważ japoński producent ma duże ambicje.

Mazda z każdym rokiem ma się coraz lepiej. A jak wiadomo apetyt rośnie w trakcie jedzenia, dlatego też rosną ambicję japońskiej marki. Teraz producent chce walczyć m.in. z Volkswagenem Golfem R oraz Mercedesem A45 AMG. Dlatego też najprawdopodobniej nowa "trójka" MPS otrzyma napęd na wszystkie koła.

Zobacz też: NOWA Mazda 3 Sedan: pełny cennik japońskiego auta - ZDJĘCIA

Takeo Mariuchi powiedział, że nowa Mazda 3 MPS ma powstać na płycie podłogowej modelu CX-5, co umożliwi zastosowanie napędu na obie osie. Poprzednia generacja modelu miała pod maską turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2.3-litra, który generował 265 KM trafiających na przednie koła. Nowa jednostka zyska najprawdopodobniej kilkadziesiąt "koni", by móc skutecznie stawić czoła konkurencji. Projekt może ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: