SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mazda CX-3 wjeżdża do segmentu miejskich crossoverów - WIDEO

Mazda CX-3 wjeżdża do segmentu miejskich crossoverów - WIDEO

19.11.2014, godz. 09:21
Mazda CX-3 - miejski crossover
Mazda CX-3 - miejski crossover foto: Mazda

To koniec wyczekiwań - Mazda CX-3 została odsłonięta na targach w Los Angeles. Crossover jest piątym modelem z nowej generacji samochodów Mazdy wyposażonych w technologię SKYACTIV i zaprojektowanych w myśl filozofii projektowej KODO - Dusza Ruchu.

Mazda w informacji prasowej chwali się, że CX-3 oferuje wszystkie najistotniejsze elementy, jakich kierowca może oczekiwać od samochodu. Pojazd ma wyjątkowy design, przyjazne dla użytkownika wnętrze oraz pewność prowadzenia.

Sylwetka samochodu została jeszcze bardziej wyostrzona, aby potęgować wrażenie ruchu. We wnętrzu postawiono na dobrane materiały i bogate wyposażenie. CX-3 otrzymało pełny asortyment technologii SKYACTIV stosowanych we wszystkich nowych modelach, spełnia wszelkie wymogi ekologii i bezpieczeństwa. W aucie oddano do dyspozycji kierowcy nowy system łączności z urządzeniami przenośnymi MZD Connect i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE.

Zobacz też: Nowa Mazda 2 z gamą silnikową europejskiej specyfikacji - GALERIA

Wśród układów napędowych firma wykorzystała kilka silników. Motor SKYACTIV-D to 1.5-litrowy diesel, który może być połączony z manualną lub automatyczna skrzynią. Jednostka SKYACTIV-G o pojemności 2.0 z bezpośrednim wtryskiem paliwa podobnie występuje z dwoma rodzajami skrzyń. Każdy z tych silników może być zespolony z napędem na przód lub na cztery koła. W zestawie z AWD CX-5 zapewnia stabilną jazdę, a zarazem zdumiewająco niski poziom emisji.

Kiedy możemy się spodziewać Mazdy CX-3 w sprzedaży? Wiadomo już, że crossover wjedzie na światowe rynki wiosną 2015 roku. Pierwszym krajem gdzie rozpocznie się sprzedaż będzie od Japonia.

WIDEO - tak wygląda z bliska Mazda CX-3

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: