SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mazda Flair Crossover tylko dla Japonii

Mazda Flair Crossover tylko dla Japonii

29.12.2013, godz. 14:15
Mazda Flair Crossover
foto: Mazda

Mazda Flair Crossover to kolejny pojazd z gatunku "kei car", które cechują się niewielkimi wymiarami i silnikami o skromnych pojemnościach. Nowe dziecko azjatyckiego producenta ma się stać ważnym graczem w swojej klasie, a plany sprzedażowe Mazdy są ambitne. Niestety auto będzie oferowane jedynie w Japonii.

Mazda Flair Crossover to malutkie, pięciodrzwiowe auto, którego środowiskiem naturalnym są zatłoczone metropolie. Model ten ma jednak sprawiać wrażenie, że potrafi zdziałać nieco więcej niż tylko służyć za środek transportu pomiędzy domem a pracą. Nieco podniesione podwozie, czarne zderzaki i nakładki na błotniki mają sugerować, iż możliwe jest wjechanie pojazdem w lekki teren.

Pod maską pracuje silnik o pojemności zaledwie 660 cm3, który został zespolony z bezstopniową przekładnią CVT. Według producenta spalanie ma wynosić zaledwie 3.4-litra na każde przejechane 100 km. Co ciekawe, mała Mazda będzie dostępna w odmianie z napędem na przednią oś lub z napędzanymi wszystkimi kołami.

Zobacz też: NOWA Mazda 3 - CENA w POLSCE od 62 900 zł - WIDEO

Mazda Flair Crossover będzie oferowana tylko w Japonii, a na tamtejszym rynku pojawi się już pod koniec stycznia 2014 roku. Plany zakładają sprzedaż na poziomie 500 egzemplarzy miesięcznie. Ceny auta będą się rozpoczynać od 1 285 200 jenów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 37 000 zł.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: