SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mazda Hazumi: Japończycy szykują następcę Mazdy 2

Mazda Hazumi: Japończycy szykują następcę Mazdy 2

21.02.2014, godz. 11:36
Mazda Hazumi
foto: Mazda

Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Genewie są niezwykle istotne dla wszystkich producentów. Z tego powodu każdy z nich stara się odpowiednio zaakcentować swoją obecność na nich. Japońska Mazda zapowiedziała prezentację nowego konceptu. Marka stopniuje emocje, wypuszczając na razie jedno zdjęcie ukazujące ten samochód.

Nazwa koncepcyjnego pojazdu pochodzi z języka japońskiego i oznacza "sus" lub "skok". Takie nazewnictwo ma zdaniem producenta oddawać energiczną i dynamiczną naturę auta. Hazumi zapowiada nowy mały model, dlatego możemy się domyślać, że będzie on następcą modelu 2, który jest obecny na rynku od 2007 roku.

Przeczytaj: Mazda świętuje jubileusz - to już 25 lat roadstera MX-5

Studyjny egzemplarz to jednak nie jedyna premiera Mazdy w Genewie. Oprócz niego, publiczności zostanie zaprezentowany najnowszy silnik SkyActiv-D, czyli innowacyjna jednostka wysokoprężna o pojemności 1.5 litra.

Na stoisku japońskiego producenta będzie obecny też eksponat upamiętniający 25-lecie kultowego modelu MX-5 – najlepiej sprzedającego się dwuosobowego roadstera w historii.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: