SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mazda Mobile Start: smartfonowej rewolucji w motoryzacji ciąg dalszy

Mazda Mobile Start: smartfonowej rewolucji w motoryzacji ciąg dalszy

10.07.2015, godz. 14:31
Mazda Mobile Start
Mazda Mobile Start foto: Mazda

Smartfony są nieodzownym elementem w życiu człowieka. Coraz mocniej wkraczają również do świata motoryzacji. Mazda właśnie zaprezentowała specjalną aplikację Mazda Mobile Start, która pozwoli sterować niektórymi funkcjami samochodu przy pomocy smartfona.

Niedawno wspominaliśmy o możliwości zdalnego sterowania w nowym BMW Serii 7, przyszłej generacji Mercedesa klasy E czy Range Rover'a. Mazda, nie stworzyła tak zaawansowanej technologii, ale też ma swoją aplikacją do samochodu. Jest ona na razie dostępna tylko w USA i dotyczy dwóch modeli: Mazdy 6 i SUV-a Mazdy CX-5. Mazda Mobile Start jest dostępna zarówno na system iOS (iPhone) i Android.

Czytaj: TEST nowa Mazda 6 2.5 AT SkyPassion: japoński wzór sedana

Mazda Mobile Start jest aplikacją, która umożliwia sterowanie niektórymi funkcjami samochodu. Dzięki niej telefon zmienia się w mobilny kluczyk, który pozwala m.in. na zdalne uruchomienie silnika celem wcześniejszego nagrzania lub schłodzenia pojazdu przed podróżą, otworzenie lub zamknięcie zamków i uruchomienie alarmu, a nawet dzięki Mazda Mobile Start możliwe będzie odnalezienie samochodu zaparkowanego na parkingu supermarketu czy centrum handlowego.

Mazda nie jest pierwszym producentem, który wprowadził aplikację pozwalającą na zdalne sterowanie niektórymi funkcjami. Również Volvo oferuje takie rozwiązanie to swoich samochodów. Aplikacja Mazdy nie jest też tania. Na początku trzeba zapłacić 500 dolarów za sam system. I potem co roku wykładać kolejne 65 dolarów na odnowienie abonamentu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: