SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mazda szykuje sportową nowość! Auto będzie rywalizować z Toyotą GT86?

Mazda szykuje sportową nowość! Auto będzie rywalizować z Toyotą GT86?

30.09.2015, godz. 11:35
Mazda
foto: Mazda

Mazda najwyraźniej zamierza powrócić do produkowania własnego sportowego coupe. Firma przygotowała już koncept, którego premiera odbędzie się podczas Salonu Samochodowego w Tokio już 28 października.

Mazda w komunikacie prasowym informuje, że jej najnowsze dzieło stylistycznie wiąże się z gamą pozostałych modeli marki. Co więcej, prototyp "w jednym modelu skupia całą historię sportowych modeli Mazdy". To może oznaczać, że pod maskę inżynierowie mogli zainstalować jakiś innowacyjny silnik Wankla.

Zobacz też: TEST nowa Mazda 6 2.5 AT SkyPassion: japoński wzór sedana

Auto ma wykorzystywać najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne SKYACTIV oraz projekt nadwozia zgodny z zasadami filozofii KODO – Dusza ruchu. Pierwsza fotografia zdradza, że sylwetka otrzyma długą i nisko opadającą maskę, obły dach zaznaczający zgrabną linię coupe i muskularne nadkola tylne.

Wprowadzenie do oferty sportowego coupe przez Mazdę, pozwoliłoby nawiązać rywalizację z takimi japońskimi produktami jak Toyota GT86 i Subaru BRZ. Na oficjalne informacje o aucie musimy niestety jednak poczekać. Dni prasowe targów w Tokio rozpoczną się 28 października. Impreza potrwa do 8 listopada.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: