SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mazda zbuduje z Alfą Romeo nowego spidera!

Mazda zbuduje z Alfą Romeo nowego spidera!

21.01.2013, godz. 10:02
Alfa Romeo Spider
foto:

W ślad za wspólnym porozumieniem z 23 maja 2012 roku, Mazda Motor Corporation i Fiat Group Automobiles S.p.A. ogłosiły podpisanie ostatecznej umowy, w oparciu o którą Mazda będzie produkować dla Alfy Romeo nowego dwuosobowego, sportowego spidera.

Japońsko-włoski duet z pewnością przyniesie ciekawy produkt końcowy. Nowy spider Alfy Romeo zostanie opracowany i rozwinięty dla globalnego rynku na bazie konstrukcji kolejnej generacji modelu MX-5. W oparciu o umowę, Mazda i Fiat skonstruują dwa samochody z napędem na tylne koła, o wyrazistym designie rozpoznawalnym dla każdej z tych marek. Każdy z dwóch wariantów Alfy Romeo i Mazdy będzie napędzany silnikami z gamy oferowanej przez danego producenta.

W przypadku Mazdy, umowa ta daje szansę poprawy efektywności w zakresie rozwoju i produkcji oraz ożywienia segmentu samochodów typu spider na całym świecie. W przypadku Fiata, umowa ta pozwala na nowoczesną i technologicznie zaawansowaną interpretację klasycznej wersji spider Alfy Romeo, przyczyniając się do osiągnięcia celów marki wyznaczonych do 2016 roku.

>>> Mazda 6 i Mazda 6 Sport Kombi już w polskich salonach <<<

Na razie nie wiadomo, jakie oznaczenie modelowe otrzyma nowa roadster Alfy. Stylistyka może być utrzymana w designie prototypu 2uettottanta, zaprezentowanego z okazji 100-lecia włoskiej marki. Pewnie jest natomiast, że samochód będzie produkowany od 2015 roku w zakładzie Mazdy w Hiroshimie w Japonii.

autor: materiały prasowe zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: