SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości McLaren 650S GT3 debiutuje na Festiwalu Prędkości w Goodwood - GALERIA + WIDEO

McLaren 650S GT3 debiutuje na Festiwalu Prędkości w Goodwood - GALERIA + WIDEO

30.06.2014, godz. 09:58
McLaren 650S GT3
foto: McLaren

Festival of Speed w Goodwood to jedna z najbardziej elitarnych i prestiżowych imprez motoryzacyjnych na świecie. Brytyjski producent zdecydował się zaznaczyć mocnym akcentem swoją obecność na wystawie, prezentując radykalną odmianę modelu 650S, oznaczoną jako GT3.

Samochód bazuje na standardowej wersji McLarena 650S, przechodząc jednak szereg poważnych modyfikacji. Bodykit w większej części został wykonany z lekkiego włókna węglowego. Wielkie wloty powietrza zapewniają odpowiednie chłodzenie jednostki napędowej.

Przeczytaj też: Nadjeżdża McLaren P1 GTR - będzie miał ponad 1000 KM mocy!

Co ciekawe, silnik został przeniesiony żywcem z bazowej wersji 650S, Brytyjczycy popracowali jednak nad znacznym obniżeniem masy, a także nad poprawieniem własności jezdnych i lepszą aerodynamiką. Samochód otrzymał wyczynowe, regulowane zawieszenie.

Wnętrze pojazdu również zostało przygotowane do ekstremalnie sportowej jazdy. W środku pojawiła się klatka bezpieczeństwa z homologacją FIA. McLaren nie pokazał zdjęć wnętrza, jednak można się spodziewać, że zostało wykonane bardzo minimalistycznie, co przełożyło się na mniejszą masę pojazdu. Producent zapowiada cenę na poziomie 330 tysięcy funtów.

McLaren 650S GT3 - WIDEO

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: