SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości McLaren 650S: nowe superauto w rodzinie - ZDJĘCIA

McLaren 650S: nowe superauto w rodzinie - ZDJĘCIA

18.02.2014, godz. 10:49
McLaren 650S
foto: McLaren

Brytyjski producent supersamochodów ujawnił swoje najnowsze dzieło - McLarena 650S. Nowy produkt jest wielką niespodzianką ponieważ wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie jest najmniejszym i najsłabszym McLarenem, gdyż plasuje się pomiędzy hiperszybkim P1, a bazowym MP4-12C.

McLaren 650S zostanie pokazany szerszej publiczności na marcowym 84. Samonie Samochodowym w Genewie. Auto pod względem stylistycznym wygląda prawie jak MP4-12C, z wzorem przednich lamp przejętym z mocarnego P1. To dlatego, że w dużej mierze został oparty o budowę właśnie tego pierwszego modelu, ale jest od niego nowocześniejszy i mocniejszy. Dzięki zmianom w aerodynamice nadwozia obiecywane są mniejsze opory powietrza i większy docisk do podłoża w porównaniu z MP4-12C.

Zobacz koniecznie: Polak z Zabrza zbudował sobie replikę McLarena F1 - WIDEO

Samochód już swoim nazewnictwem zdradza uzyskiwaną moc silnika. Oznaczenie 650 to ilość koni mechanicznych jaką generuje silnik V8 o pojemności 3.8-litra, uzbrojony w dwie turbosprężarki. Osiągi nie zostały jeszcze podane do wiadomości, dlatego na więcej szczegółów trzeba poczekać do genewskich targów. Wysoka moc, lekka kompaktowa konstrukcja i napęd na tył zwiastują jednak to co najlepsze.

Nowy McLaren 650S trafi do sprzedaży już wiosną bieżącego roku. Auto oferowane będzie jako dwumiejscowe coupe lub odmiana z otwartym nadwoziem.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: