SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości McLaren 675LT: uliczna wyścigówka – ZDJĘCIA

McLaren 675LT: uliczna wyścigówka – ZDJĘCIA

26.02.2015, godz. 15:39
McLaren 675LT
McLaren 675LT foto: McLaren

McLaren przygotował wzmocnioną wersję modelu 650S. Doprawiona i ostrzejsza wersja jest autem dopuszczonym do ruchu, jednak najlepiej czuć będzie się na torze wyścigowym.

McLaren powrócił do rywalizacji w kategorii supersamochodów z wielkim hukiem. Brytyjczycy z powodzeniem rywalizują o miano najlepszego auta z takimi krezusami jak Ferrari czy Porsche. Teraz do walki włącza się wzmocniona odmiana 675LT. Auto posiada homologację drogową jednak jego prawdziwym żywotem jest tor wyścigowy. W tym celu McLaren 675 LT został mocno odchudzony – od bazowego 650S aż o 100 kg.

Zobacz też: McLaren P1 GTR: ultrasportowe auto wraca na tor

Główne zmiany zaszły w silniku, gdzie zastosowano m.in. nową turbosprężarkę, zmodyfikowaną głowicę, nowe kolektory wydechowe, wałki rozrządu i skuteczniejszy system wtrysku paliwa. W efekcie McLaren 675LT oferuje obecnie 675 KM i 700 Nm momentu obrotowego osiągane z silnika V8 o pojemności 3.8 l. Przyspieszenie do 100 km/h trwa poniżej 3 sekund a prędkość maksymalna ograniczono elektronicznie do 330 km/h.

Co ciekawe McLaren 675LT waży zaledwie 1230 kg i nie posiada klimatyzacji – wszystko celem obniżenia masy. Jednak jeśli klient sobie to udogodnienie zażyczy, znajduje się ono na liście bezpłatnego wyposażenia opcjonalnego. Dostępny zostanie w pięciu barwach: Silica White, Delta Red, Napier Green, Chicane Grey oraz klasycznym McLaren Orange. Wewnątrz auta znajdziemy połączenie alcantary i włókna węglowego.

McLaren 675LT zadebiutuje podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: