SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości McLaren kończy produkcję MP4-12C! Teraz skupi się na modelu 650S - WIDEO

McLaren kończy produkcję MP4-12C! Teraz skupi się na modelu 650S - WIDEO

07.04.2014, godz. 13:17
McLaren MCO 12-C
foto: McLaren

Globalna recesja zmusiła wielu ludzi do rezygnacji z zakupu nowego samochodu, jednak ten problem nie dotyczy raczej klientów McLarena. Brytyjska firma chwali się, że otrzymała tak wiele zamówień na najnowsze 650S, że z tego powodu zrezygnowano z produkcji modelu MP4-12C, by móc skupić większą moc na wytwarzaniu najnowszego superauta.

Zaprezentowany niedawno w Genewie model 650S (Coupe i Spider), miał być pierwotnie ostrzejszą odmianą McLarena MP4-12C, wypełniając lukę między podstawowym samochodem w gamie, a topowym modelem P1. Oba samochody mają ze sobą wiele wspólnego, między innymi elementy podwozia i silnik (jednak 650S ma większą moc - 650 KM zamiast 600 KM)

Przeczytaj: Bolid Ferrari Michaela Schumachera zlicytowany - WIDEO.

Nowszy model zachowuje się jednak na drodze znacznie lepiej, jest również bardziej atrakcyjnie wystylizowany, co ma duży wpływ na decyzje zakupowe przyszłej klienteli. Osoby, które stać na tak drogie samochody sportowe, wolą nieco dopłacić, by móc cieszyć się posiadaniem zupełnie nowego modelu.

Wobec licznych zamówień na 650S i nikłego zainteresowania MP4-12C, ten drugi zostanie wycofany z produkcji. Taki zabieg zrobi też więcej miejsca w gamie dla zapowiadanego na przyszły rok modelu P13. Według wstępnych informacji, ma on kosztować mniej więcej 2/3 ceny modelu 650S.

WIDEO - zobacz McLarena 650S na targach w Genewie

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: